piątek, 25 grudnia 2015

Przystanek Warszówka

Lokalizacja przystanku osobowego Warszówka jest dosyć dziwna, gdyż znajduje się on w totalnym Nigdziu pośrodku pól, jakiś kilometr od wsi Warszówka. Być może wybudowali go pomiędzy wsiami, żeby wszyscy mieli jednakowo daleko... no może nie jednakowo, bo ze wsi Dziecinów jest jednak dwa razy dalej.


Przystanek jest zlokalizowany na linii kolejowej Skierniewice - Łuków, a dokładnie na odcinku Góra Kalwaria - Pilawa. Obecnie żaden pociąg się tu nie zatrzymuje, jeżdżą tylko pociągi towarowe, pojazdy techniczne, czasem trafi się jakiś pociąg dalekobieżny. Jednak w odróżnieniu od reszty linii S-Ł, tutaj niedawno wznowiono ruch pociągów osobowych Kolei Mazowieckich i kursowały one na odcinku Czachówek - Góra Kalwaria - Pilawa... jednak ostatnio nieliczne pociągi z Warszawy dojeżdżają tylko do Góry Kalwarii (od strony Czachówka).Przystanek ma dwa zarastające perony...Między nimi jest przejazd, a obok charakterystyczne budynki (chyba dla pracowników), które spotkamy także przy innych przystankach na S-ŁJesteśmy 81 kilometrów od Skierniewic, czyli mniej więcej w połowie S-Ł (liczy ona 160km z niewielkim haczykiem).Uwaga, pociąg!Uwaga, pojazd techniczny!

Ten niebieski oset rosnący na peronie i obok, to mikołajek płaskolistny. świetny na suszki.Za peronem wschodnim, w kierunku wsi (widać nawet pierwszą stodołę) jest kolejny przejazd... tak jak ten pierwszy, tak i ten prowadzi w pole.A tuż przed nim ukryty w krzakach przepust z reperem.4 komentarze:

 1. Oczywiście, przeczytałem najpierw "Przystanek Warszawka". Co te cholerne święta robią z człowieka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To by było na blogu u lavinki ;-P

   Usuń
  2. Nie wspominając o raperze na przedostatnim zdjęciu :D

   Usuń