środa, 8 czerwca 2011

Projekt S-Ł

Projekt S-Ł


Pomysł, by okeszować linię pilawską wpadł nam do głowy jeszcze w 2010 wiosną, albo wczesnym latem... początkowo projekt miał być z większym rozmachem (od Skierniewic po sam Łuków), ale z mniejszym rozmachem (mniej skrzynek - szacowaliśmy że na całej linii zasadzimy ze 30).

W 2010 w końcu nie mieliśmy czasu - tyle co powstało logo Projektu i ogólne założenia. A w tym roku zdecydowaliśmy skupić się na najbliższym odcinku (Puszcza Mariańska - Tarczyn), bo całościowo nie dalibysmy rady logistycznie... Nie porzucamy reszty projektu, pewnie wybierzemy się na jakieś wycieczki weekendowe, kilkudniowe z sakwami pełnymi pudełek by rozbudować projekt, ale to juz tak przy okazji.

Ten najbliższy fragment jest bardziej dopracowany niz moglibyśmy to zrobic na dalszych odcinkach. Rekonesans robiliśmy w zasadzie już od początku kwietnia przy okazji różnych wycieczek, ale pełną parą ruszyliśmy nieco ponad dwa tygodnie temu i od tej pory było siedem wycieczek w te rejony, których celem było przede wszystkim wytypowanie miejscówek, a potem zakładanie skrzynek... Wczorajsza to była taka żeby posprzątać - zainstalować hasło, zrobić zdjęcie pociągowi międzynarodowemu, znaleźć łopatkę, którą zgubiłem przy jednej ze skrzynek i założyć dwie ostatnie skrzynki.

No to puszczamy - w sumie 27 skrzynek (22 S-Ł i 5 w pobliżu linii, przy żwirowniach, stawach i kolejce grójeckiej). Jak ktoś ma okolicę w zasięgu obserwowania, to rano dostał takie powiadomienia:Na chwilę zdominowaliśmy mapę lokalnąi globalnąPełna listaA na koniec mapka (kliknij ją, żeby zobaczyć dokładniejszą, większą mapkę):Oraz rozkład jazdy z 1986 roku... jako element jednej ze skrzynke. Kliknij by powiększyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz