sobota, 15 grudnia 2012

Żyrardowska Kapsuła Czasu

Dzisiaj o godzinie 18:00 zostanie na terenie fabryki zakopana Kapsuła Czasu (akcję organizuje Fabryka Feniksa). Nie jest to oczywiście pierwsza kapsuła czasu w Żyrardowie, jedną można znaleźć w parku przy pałacyku (a właściwie tabliczkę o niej informującą).My też postanowiliśmy przesłać coś w kapsule... po namyśle zdecydowaliśmy się wysłać w podróż w czasie dwa GeoKrety - Klucz do Przyszłości i Temponautkę. Będą to chyba pierwsze GeoKrety podróżujące w czasie. Mamy nadzieję że za 40 lat GeoKrety nadal będą funkcjonującym serwisem, ale gdyby jednak nie, to dołączyliśmy odpowiednie instrukcje co zrobić w takiej sytuacji.
Biuro odprawy podróżników w czasie.Formalności załatwione, można wsiadać na pokład kapsuły.Jeszcze tylko fotki pamiątkowe.

i lavinka może zapakować przesyłkęHop siup! Do zobaczenia za 40 lat.Jeszcze tylko zmierzyć współrzędne, żeby wiedzieć gdzie dokładnie za te cztery dekady kopać.

Pa paWidok ze skrzyn... eee, znaczy z kapsuły.Edit: Kapsuła  nie została ot tak zakopana, tylko umieszczona w kanale, który odkryto tu pod ziemią. Nie jest to też koniec historii, owiem beczka jest pojemnikiem tymczasowym, w przyszłym roku jest planowany remont tego terenu, wtedy beczka zostanie wyciągnięta, zawartość zostanie przełożona do metalowej skrzynki (a jednak skrzynka!), a a ta z powrotem umieszczona pod ziemią i nakryta pleksi. Podziemie będzie podświetlone, będzie można skrzynię z góry oglądać, a obok będzie pamiątkowa tabliczka z ukrytym pod nią kluczykiem do skrzyni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz