sobota, 12 stycznia 2013

Kluska a WOŚP

W tym roku na własne oczy miałem okazję się przekonać, że WOŚP odwala naprawdę kawał dobrej roboty. Bo co innego o czymś wiedzieć, a co innego to zobaczyć. Gdy z lavinką, a potem z lavinką i Kluską zwiedzaliśmy kolejne oddziały w kolejnych szpitalach, co chwila widzieliśmy jakiś sprzęt z charakterystycznym serduszkiem, a nawet z kilku korzystaliśmy.Poniżej zdjęcia z naszej izolatki (a właściwie pokoju dla matki z dzieckiem przerobionego z dawnej izolatki) na pediatrii w żyrardowskim szpitalu. Kluska ze "swoją" pompą strzykawkową (dar WOŚP 2003).

 

Był to "pokój z glizdami".

 

A na korytarzu jakaś ekipa szukała skarbów.

 

A to było tu - w tym budynku.
A dokładniej, to na końcu skrzydła budynku, tuż przy werandzie - to okno w cieniu, w samym rogu.


 

Okno naszej izolatki.
Jak to wszystko, co człowiek zrobi, potem kiedyś do niego wraca... Ot przykładowo ta pompa trafiła do szpitala w 2003 po XI Finale. Otóż XI i XII finał WOŚP były pod hasłem "Zakup sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych i dzieci młodszych". A właśnie w 2003  roku, brałem udział w Finale WOŚP jako wolontariusz, obsługując telefoniczną licytację Złotych Serduszek i Kart Telefonicznych.Nasze stanowiska telefoniczne były w studiu telewizyjnym, a więc w samym centrum zamieszania, a najwięcej ludzi dzwoniło w czasie wejścia na antenę, lub zaraz po nim... a wtedy właśnie był największy hałas, tak że jak ktoś cicho mówił, to trzeba było wejść pod stół żeby cokolwiek usłyszeć. Znalazłem nawet w swoich szpargałach wejściówkę do studia.
 

A, jeszcze taki certyfikat  przesiewowego badania słuchu na sprzęcie poWOŚPowym znalazłem w książeczce zdrowia Kluski.

 

2 komentarze:

  1. Nasza Foczka przeszła przez kilka pobytów w CZDz w związku z permanentnymi zapaleniami układu moczowego. Większość urządzeń, które tam były miły charakterystyczne serduszka. Rodzi się pytanie: jak nie WOŚP to kto?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jest jeszcze pytanie zasadnicze, dlaczego prywatna fundacja kupuje sprzęt do szpitali, a nie państwo.

      Usuń