poniedziałek, 2 grudnia 2013

SST Lasek

Czyli chatka studencka w Beskidzie Makowskim, zwana Chatą Elektryków. Oto czerwony, główny szlak chatkowy.Na wejściu postanowiliśmy zabłysnąć dowcipem i rzuciliśmy tekst: Przynosimy pozdrowienia z Polan Surowicznych. Dowcipu nie będę wyjaśniał, kto siedzi w klimatach chatkowych, ten wie, inni mogą na własną rękę odkryć o co cho.Zanim pójdziemy zwiedzać wnętrza, najpierw sprawdzimy warunki sanitarne... znaczy pójdziemy za potrzebą.

La lalalal lala... zajęte!A teraz wchodzimy do chatki.Pora zając dogodne pozycje noclegowe, oto lotnisko na poddaszuJako, że byliśmy jedynymi, którzy dotarli tego dnia do chatki, dostaliśmy luksusowe apartmą i kota do śpiwora (bo nie opłacało się rozpalać w piecach).

Po rozgoszczeniu się w apartamencie hotelowym, długo kontemplowaliśmy widok za oknem i gustowny wystrój wnętrz.

Aż w końcu głód nas wygnał do kuchni... ale po drodze zapoznaliśmy się z Dziesięcioma Przykazaniami Eletryka. Pamiętaj - elektryka prąd nie tyka, a jak tyknie, to elektryk fiknie.Co prawda mieliśmy własne sztućce, ale na miejscu był spory zapas dla tych co zapomnieli... a jak ktoś tu był wcześniej, to mógł poszukać swojego sztućca, którego zapomniał wtedy ze sobą zabrać.

Po posiłku... dzyń, dzyń, pora na coś na trawienie.Na dobranoc lektura kroniki... a tama min. komiksy Toma z Sopotu z Człowiekiem Qupą w roli głównej, lub epizodycznej.Pojawia się nawet zapowiedź katastrofy smoleńskiej i to od razu z wyjaśnieniem przyczyn. Ekspertów i "ekspertów" informujemy, że przyczyną był atak dwoma kupami kupy i właśnie takich śladów powinni szukać przy brzozie.A rano pamiętaj, by przed wyjściem na szlak przebadać się alkomatem.Jeszcze pamiątkowa chatka z chatkowym i w drogę.

13 komentarzy:

 1. wariag aleksiejewski2 grudnia 2013 15:49

  O rany, wujek Huann i wujek Tomi z czasów prekulombijskich :)

  OdpowiedzUsuń
 2. E tam, Tomi cały czas w tym samym polarze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...koszulka, okulary i kubek też te same. Stuptuty, spodnie i buty nowe, bo tamte dawno się rozleciały, a okulary też się powoli rozlatują.

   Usuń
  2. wariag aleksiejewski2 grudnia 2013 21:02

   Ech Wy, poczekam na wujka Huanna, on doceni majstersztyk mojego komentarza ;)

   Usuń
  3. Ej, w kulki (naelektryzowane) sobie lecicie ;-P Toż to czasy nie pre, a mocno post... zwłaszcza że jakoś w okolicach Wielkanocy to było.

   Usuń
 3. W niedorzeczy samej - toż to był Śniegus-Dyngus z czasów, gdy Grenlandia nie miała jeszcze dziury ozonowej ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A tu wygrzebałem spod zeszłozeszło(...)zeszłorocznych śniegów całą historię - opisana jest (i zmapowana) pod każdym z obrazków. Jest to historia o tym, jak młodzi panowie dwaj wybrali się w góry i znaleźli m.in. np. Lasek!

  OdpowiedzUsuń
 5. acha, link jeszcze ;p : https://picasaweb.google.com/huann.gory/NiegusDyngus

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny album, sobie ukradłam kilka fotek Tomiego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wariag aleksiejewski3 grudnia 2013 11:19

   Toż to cała epopeja, podziwiam :)

   Usuń
 7. O, fajne miejsce :-)
  Co do pieca, to taki sam egzemplarz stoi na działce mego ojca. Ten egzemplarz nigdy dobrze nie działał, ani w mieście , ani na wsi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na koty mam niestety alergię, więc ktoś musiałby opuścić pomieszczenie w ciągu godziny.

  OdpowiedzUsuń
 9. Łezka się w oku kręci - toż to jedna z pierwszych chatek, w jakich zdarzyło mi się być. Jeszcze jako młody, nieopierzony studenciak - tam się uczyłem w piecu palić. Lechu miał wtedy jakby krótszą brodę, a do śpiwora - zamiast kota - przysługiwał królik. Reszta - bez zmian.
  Przy okazji - pochwalę się nowym blogiem, a co!

  http://z-biegiem-rzek.blogspot.com/

  Zapraszam

  OdpowiedzUsuń