środa, 1 kwietnia 2015

Pentagramowe utwardzanie dróg

W zeszłym miesiącu, w mazowieckiej gminie Błędów i Wypaczeń, przeprowadzono pilotażowy program pentagramowego utwardzania dróg... jest to nowa technologia opracowana w Instytucie Technik Matematyczno-Okultystycznych.

Technologia jest prosta i tania - wystarczy na piaszczystej drodze rozsypać gwiazdki o niewielkich właściwościach magnetycznych, przejechać po nich gumowanym walcem... i gotowe! Powstaje cudownie twarda i trwała nawierzchnia.
Nie jest to efekt działania magii, mimo że pentagram jest od wieków uważany za potężny symbol magiczny. Wynika to z doskonałości geometrii pentagramu i jej właściwości, które właśnie są wykorzystywane przez drogowców. Pole magnetyczne pentagramu powoduje uporządkowanie gwiazdek w strukturę podobną do krystalicznej. Również ziarnka piasku stają się częścią tej struktury, która tworzy twardą i bardzo trwałą powierzchnię.Pierwszy odcinek tak utwardzonej drogi otwarto w piątek 13 marca, drogowcy zaprosili miejscowego proboszcza żeby ją poświęcił, jednak ten odmówił stwierdzając że to okultyzm, szatanizm i gender. Wykonawca jednak się tym nie przejmuje i mówi że poświęcenie włazów kanałowych w Łodzi wbrew nadziejom nie zapobiegło ich kradzieżom.Jeśli nowa technologia się sprawdzi, będzie stosowana do utwardzania dróg gruntowych i to nie tylko piaszczystych, wystarczy bowiem na inne gruntówy nawieźć cienką warstwę piasku by zastosować utwardzanie pentagramowe. Ta technologia ma zastąpić zwłaszcza utwardzanie tłuczniem, przy którym po kilku latach użytkowania droga składa się głównie z dziur. 

Już teraz specjaliści zwracają uwagę, że przed powszechnym wprowadzeniem tej metody należy poprawić technologię produkcji gwiazdek, bowiem obecnie nie są one idealnymi pentagramami, co może mieć istotny wpływ na jakość nawierzchni.

7 komentarzy:

 1. Liczyłem na to, że ktoś mądry wytłumaczy mnie staremu co to w ogóle jest na tych fotkach, a tu niestety "Brak komentarzy" :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To na czym to jest, wspomniane jest nawet mimochodem w teście ;-)

   Usuń
  2. A zlitujże się człowieku i powiedz przynajmniej czy to się je i czy jest słodkie ?

   Usuń
  3. Eee... twarde to jak stuletni mazurek ;-)

   Usuń
  4. No dobra, jest to wzór na wła...

   Usuń
  5. O matko ... a to w Łodzi takie wła ... mają ?

   Usuń
  6. Nie, tamte poświęcone już chyba ukradli ;-) Te są w którejś wsi przy gierkówce przebudowanej na S8 (chyba właśnie przy budowie wiaduktu nad szosą takie wła... zamontowali)

   Usuń