czwartek, 6 sierpnia 2015

222M

Obecnie jest dokładnie 1 sztuka szynobusu 222M, który został wyprodukowany przez Newag dla Kolei Mazowieckich i  jeździ od grudnia 2013 roku. Obecnie zamówiony jest drugi i powinien trafić do KM jeszcze w 2015 roku.Na 222M-001 trafiliśmy na trasie Czeremcha - Siedlce (na fotce właśnie na stacji Czeremcha zza kwitnącego drzewka czeremchy).


Jako że drzwi są dwie sztuki, to mamy 50% szans że trafimy na te prowadzące do części przeznaczonej do przewozu rowerów. A że są ładne, duże oznaczenia na szybach (teraz to już chyba standard w KM), to nie będzie problemu z wytypowaniem tych właściwych.

Są tam trzy wieszaki rowerowe do powieszenia rowerów w pionie - my nie skorzystaliśmy, bo mieliśmy rowery ciężko obładowane i postawiliśmy pod wieszakami. jest jeszcze trochę miejsca pod drugim oknem, jeśli akurat nie ma osoby w wózku i nikt nie siedzi - są tam dwa stałe fotele i trzy składane.Zobacz też:
- szynobus VT627 

- szynobus VT628
- szynobus SA135

3 komentarze:

 1. http://www.forumkolejowe.pl/ilostan/index.php?nav=foto&id=11390

  Wg. mnie, poprzedni model w barwach PR wygląda korzystniej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też zwróciłem uwagę na "malaturę" :-) jakiś janusz nie mógł decydować o kolorach (bo są firmowe), to przynajmniej dorwał się do kształtów plam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzialam gorsze, cytując klasyków. ;)

  OdpowiedzUsuń