wtorek, 23 lutego 2010

Przejście przez tory

Oto ono, oto bezpieczne przejście przez tory... barierki sprawiają, że człowiek idąc widzi co jedzie z lewej, co jedzie z prawej i nie wpadnie z rozpędu i bez oglądania, na tory prosto pod koła pociągu.To tyle jeśli chodzi o teorię, przechodzimy do prachtyki - torów tu od groma, co chwila barierki i zakręty, a ruch pociągów w tym miejscu minimalny. Jak ludzie z tego przejścia korzystają? Wydeptana ścieżka mówi wszystko.

A spróbujcie tędy przejść z rowerem, to dopiero wyzwanie! Mnie już w połowie trafiał szlag i skupiałem się na kolejnym przeprowadzeniu bezkolizyjnie roweru przez zakręt między barierkami, prawie nie zwracając uwagi na to, czy coś przypadkiem nie nadjeżdża.A poza tym, jak widzicie, przejście jest nieodśnieżone, mimo że solidna pokrywa śniegu była już od miesiąca. Ale ścieżka w tym miejscu jest także latem.

Jednak PKP znalazło sposób na nielegalne skróty - gdy byłem tam kolejne dwa tygodnie później, okazało się, że wreszcie odśnieżyło przejście, zaspę zwalając na ścieżkę. Ha! Spróbujcie teraz tamtędy przejść!!!

I na koniec, poza torem z pierwszych zdjęć po którym z rzadka coś przejedze (i powiedzmy że jest jakiś sens tego labiryntu), na pozostałe (dwa chyba), wyglądają tak:Znaczy to, że przez półtora miesiąca nie przejechało tędy nic! Jaki jest więc sens 2/3 tego labiryntu???

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz