niedziela, 25 listopada 2012

Niebieskie tramwaje w Zagrzebiu

Tramwaje w Zagrzebiu są niebieskie... najłatwiej spotkać nowoczesne niskopodłogowce TMK 2200, bo tych jest w tej chwili najwięcej. Są one produkowane przez konsorcjum CROTRAM z Zagrzebia.Nietrudno też spotkać starsze modele Tatra T4YU i Tatra KT4YU (dopisek YU oznacza do jakiego kraju model był przeznaczony - w tym przypadku Yugoslavia). Wyprodukowane w czechosłowackich zakładach ČKD (Českomoravská Kolben Daněk). Na zdjęciu poniżej jedzie Tatra KT4YU.

A oto Tatra T4YU... wersja graffiti (kojarzy mi się z łódzkimi tramwajami), ale też utrzymana w niebieskiej kolorystyce. Natomiast kolejne zdjęcie to przykład, że różnokolorowa pstrokacizna reklamowa dociera i do Chorwacji. Na razie niewiele jej i miejmy nadzieję że epidemia się nie rozprzestrzeni.

Wracamy do niskopodłogowców, tutaj przemyka skrócona wersja - TMK 2200 K z dwoma przegubami.I jeszcze dwa zdjęcia standardowych, czteroprzegubowych niskopodłogowców.

A tu taka ciekawostka przyrodnicza - pseudokolejka turystyczna (też niebieska!) wlecze się zółwim tempem po torowisku blokując drogę tramwajom... zrobił się tramwajowy korek, bo za nią wlokły się cztery, czy pięć tramwajów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz