wtorek, 20 grudnia 2016

Mural nad Bzurą

 Czyli co już przepadło w głębinach, a co tam jeszcze tam pływa?

Przepompownia ścieków w parku nad Bzurą w Łowiczu, została w 2015 roku ozdobiona muralem. Autorem jest łowicki artysta Marcin Tybuś ("Tyber").Jest tu tyle szczegółów (głównie podwodnych), że sporo czasu można spędzić na oglądaniu murala. Jako że nad Bzurą i do tego na przepompowni, to tematyka wodna, poza tym pelikany są nawiązaniem do herbu Łowicza, a zatopiony czołg ponoć do bitwy nad Bzurą.

A teraz idziemy dookoła i oglądamy

Jeszcze kilka zbliżeń. Okienka, kratki i drzwi są tak dobrze wkomponowane w malowidło, ze czasem niełatwo je w ogóle wypatrzeć.Oj, chyba przecieka

W pobliżu jest jeszcze mural "Księżak z Książką" z grudnia 2014, tego samego autora. Mężczyzna jest w stroju łowickim, warto też zaznaczyć że Księżakami nazywano mieszkańców księstwa łowickiego (wiki).Zobacz też mural Przystanek Łowicz.

5 komentarzy:

 1. "A teraz, dzieci, sztuka z Łowicza..."

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziecko zażądało wycieczki na sam widok. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakby co, to w parku jest też plac zabaw :-)

   Usuń
 3. Park nad Bzurą po przebudowie zyskał nowy mocny "akcent".
  Pamiętam Park dawno temu jako siedlisko "Panów Kloszardów". A teraz awansował do roli galerii sztuki. Oznacza to, że muszę się wybrać do Łowicza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, teraz to całkiem przyjemne miejsce... jak się przejeżdża przez Łowicz rowerem, to moim zdaniem to jedno z lepszych miejsc na postój i odpoczynek.

   Usuń