wtorek, 20 października 2009

Rajdem Połoniny jesień się zaczyna

To jest wpis na 24 Akcję GTWb: Mimozami jesień sie zaczyna... dla mnie jesień zaczyna się w Bieszczadach w ostatni tydzień wakacji akademickich, czyli studenckim rajdem Połoniny.

Zabieram Was teraz na 10 dni w jesienne Bieszczady, na rajd, rajd, bieszczadki rajd.

Lesko, San o poranku.Skrzypami jesień się zaczyna?Buczyna karpacka, w której można znaleźć różne skarby (skrzynka geocaching na Przełęczy Żebrak). No i gdzie ta jesień? Zielono wokoło.

Hej! Zielono mi!

Pocztówka z Ursusa?Bieszczadkie strumole.Bieszczadzkie błotko

W garze gotuje się bezcenny płyn - wrzątek! Na kawę, herbatę, makaron, ryż, gluta...A na szczytach ciągle jagódki, mniam!Grzybobranie!!!Bieszczadzka ciuchciaMałe Połoniny

A tu zerka spod gleby flisz karpackiTo jakaś nowa moda chyba - wieszanie na krzyżach, kapliczkach różnych różańców, krzyzyków, medalików. Ale wieje na tym Smereku.No i przywiałoA nas wypizgało w tej mgle na Połoninie WetlińskiejA na Wielkiej Rawce było znowu ładnieI kolorowo odpustowo

Szlak przez teren podmakający, czyli nici z bieszczadzkiego błotaA na koniec Tarnica, Halicz, Rozsypaniec... czyli najwyżsiejsze nasze połoniny. Nie zawiodły jesiennie, trawy spalone letnim słońcem nabrały jesiennego koloru.

Dalej się nie daSmętarz w WołosatemSmętny rzut okiem na nasze ostatnie zdobyte szczyty i powoli ruszamy w dół, do domu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz