niedziela, 10 marca 2013

Mercat de Sant Josep de la Boqueria

Jest to bodaj najbardziej znany bazar Barcelony, którego historia sięga XIII wieku. Początkowo położony był poza murami miejskimi, w których miejscu jest teraz zatłoczona La Rambla, czyli bardzo popularny deptak. Właśnie z La Rambli jest wejście do hal targowych.
Ponieważ la Boqueria zaczynała jako targ mięsny, zaczynamy od padliny.A dołem znienacka, myk myk, sery.A skoro już jesteśmy przy nabiale... ale jaja!A teraz pora na słodycze, a więc pora odwiedzić stoisko z bakaliami.Po owocach suszonych i kandyzowanych, pora na owoce świeże, takich owoców jak w krajach południowych u nas nie skosztujesz.

Pora zażyć coś na orzeźwienie. Może sałatkę owocową, albo soku chłodzonego w lodzie?Skoro jesteśmy przy owocach, idziemy prosto do owoców morza... trafimy tam łatwo, na węch.

Na wypadek, gdybyśmy się zgubili - mapka.

14 komentarzy:

 1. Na Twoich zdjęciach wygląda to pięknie i świeżo, ale jak oglądam filmy 'tambylcze' to mam wątpliwości...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że jest tak jak u nas - im coś ładniejsze i bardziej kolorwe, tym bardziej napompowane różnymi ulepszaczami i utrwalaczami.

   Usuń
 2. Fantastyczne widoki.
  Wszystkiego co najlepsze z okazji Dnia Mężczyzn życzę i tu z tej okazji zapraszam
  http://obrazkihanuli1950.blox.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. pokazałbyś to u nas 30 lat temu - ludzie by mdleli ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wstawiałem zdjęcia, to właśnie pomyślałem, jakie wrażenie na naszych rodakach musiała wywierać wizyta w takim miejscu w latach 80. ... najpierw widok tych dóbr, a potem ich ceny

   Usuń
  2. Gdy znajoma w 1981 przywiozła miniaturowe dżemiki nie otwierałem ich parę miesięcy ażeby się nimi nacieszyć. Gdy już otwarłem - rozczarowanie. Nasze dżemy były o niebo lepsze.

   Usuń
  3. znana jest też przypowieść o tym, jak ktoś mieszkający na Zachodzie kupił polską szynkę w puszce (Polish Cham) wyeksportowaną uprzednio z ojczyzny, i przesłał ją rodzinie w kraju. gdy po jakimś czasie przyjechał w odwiedziny... musiał tę szynkę jeść, bo rodzina trzymała ją na specjalnie uroczystą okazję...

   Usuń
  4. No tak, pamiętam jak nam babcia przysłała z Włoch szynkę konserwową (tu pewna różnica, że niepolską), trzymaliśmy ją specjalnie do przyjazdu babci na święta, bo dostać szynkę jakąkolwiek przed świętami oznaczało albo czarny rynek albo mordobicie w kolejce po nią ;)

   Usuń
 4. Wpis o żarciu, gdzie jest Huannu!! Yeaaahhh! Mniam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wywołuj huannu z lasu ;-) albo z kuchni ;-P

   Usuń
 5. Pierwsze zdjęcie, gdy zobaczyłem je w miniaturce w obserwowanych, wyglądało niczym jakaś scena festiwalowa. A to festiwal żarcia... wczoraj zjadłem paczkę żelków, dziś mam zamiar to powtórzyć :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. A niech Cię jasny gwint i ciemna śrubka - muszę teraz wysuszyć klawiaturę, bo tak się rozdziawiłem z zachwytu... ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. O, wysyp z Rogu Obfitości !

  OdpowiedzUsuń
 8. Kur de Bele, ale smakowity wpis!!

  OdpowiedzUsuń